Zondag 22 juni 2014– en wel letterlijk te nemen als dag van de zon – straalde de warmte niet alleen buiten, maar ook binnen, zeker in het NTGent. Daar reikte Klassiek Centraal voor de zesde keer de Gouden Labels uit van het afgelopen cultureel seizoen, 2013/14. 27 Gouden Labels in verschillende categorieën waarvan er niet minder dan 16 werden opgehaald.

Zondag 22 juni 2014 – en wel letterlijk te nemen als dag van de zon – straalde de warmte niet alleen buiten, maar ook binnen, zeker in het NTGent. Daar reikte Klassiek Centraal voor de zesde keer de Gouden Labels uit van het afgelopen cultureel seizoen, 2013/14. 27 Gouden Labels in verschillende categorieën waarvan er niet minder dan 16 werden opgehaald.

Een sfeerbeeld met de reportage van AVS

http://www.avs.be/avsnews/cultuurprijs-voor-gouverneur

 

Gouden Labels – seizoen 2013/14

CD/DVD

1.    François Couperin ‘Les Ombres Errantes – Iddo Bar-Shaï – MIRARE

2.    Diana Damraou & Xavier de Maistre ‘Recital / Schumann, Strauss, Fauré… Bonus DVD ‘Diva Divian – VIRGIN CLASSICS

3.    Camille Saint-Saëns – Complete Works for Violin & Orchestra, Cello & Orchestra – ZIGZAG TERRITOIRES

4.    ‘Anna Netrebko, a decade on stage’ / Verdi – CD + Bonus DVD – DEUTSCHE GRAMMOPHON

5.    Spectra 20 years for the record – FUGA LIBERA

6.    Penderecki – The Complete Symphonies – DUX

7.    Bertrand Chamayou / Schubert – ERATO

8.    The Miracle of the century / Ensemble Orto Virtutum – RAUMKLANG

9.    Jonh Corigliano – Elliott Carter ‘American Clarinet Concertos – Eddy Vanoosthuyse & Brussels Philharmonic / Paul Meyer – AEON

10. Peter Orth – Ludwig Van Beethoven / Diabelli Variations – CHALLENGE CLASSICS

CONCERT

1.    Quintessence (Maene / Loge 35, 15 juni 2013)

2.    Les Agrémens o.l.v. Guy Van Waas (Festival de Wallonie / 4.7.2013)

3.    A & B – Marc-André Hamelin – recital deSingel (6.11.2013) én concert met Pacifica Quartet (deSingel, 27.3.2014)

4.    Oltremontano – 'Trombone grande' (OrfeoProducties, 30.1.2014, Aartselaar)

5.    “De dood en het meisje” – Ensor Kwartet/Dimitri Verhulst (GC De Kroon / GAWM St.Ag.Berchem / Masereelfonds – 26.1.2014)

6.    Russian Camerata & Tigran Maytesian o.l.v. Andrei Krushkov (Conservatorium Brussel, 22.2.2014)

7.    Symfonie Orkest Vlaanderen o.l.v. Jan Latham-Koenig (concert 18 mei ’14, deSingel)

MUZIEKPROJECT

De Leidse Koorboeken: meerjarenproject – 6 dubbel-CD’s, boek, DVD, tentoonstellingen, concerten

BOEKEN

1.    Rolf Stemmle – Richard Wagners Bühnenwerke – Könighausen & Neumann

2.    Michele Niccolai | Giacomo Puccini and Albert Carré – Brepols

3.    Peter W. Marx – Hamlet Handbuch – J.B. Metzlerverlag

OPERA & MUZIEKTHEATER

1.    Arthur – B’rock, Cappella Amsterdam olv George Petrou | Klarafestival 2014 – Studio 4 Flagey – 19.3.2014

2.    Musical ’14-’18 – Studio 100 – geziene voorstelling 19.4.2014, Nekkerhal Mechelen

3.    Wereldschemer – Wim Geysen / Stefan Van Puymbroeck . Anthony Gröger . An Simoens – try out 23.4.2014

AANMOEDIGING

The Recycled Orchestra Paraguay

CARRIERE

Francis Pollet / I Solisti Del Vento

MUZIEKMANAGEMENT

Gouverneur Jan Briers