10 jaar Klassiek Centraal (2006 –2016) – Lijst Gouden Labels 2015 /16

1. CD

Johann Sebastian BACH | Johannes-Passion

– DIRIGENT: René Jacobs

– MUZIEK: Akademie für Alte Musik Berlin | RIAS Kammerchor | Staats-und Domchor Berlin

– STEMMEN: Werner Güra (Evangelist), Sunhae Im, Sebastian Kohlhepp, Benno Schachtner, Johannes Weisser (Christus)

– UITGAVE: Harmonia Mundi (2 SACD’s + 1 DVD)

Anton BRUCKNER | Symfonie nr. 1

– DIRIGENT: Jaap van Zweden

– MUZIEK: Radio Filharmonisch Orkest

– UITGAVE: Challenge Records International (1 SACD)

Franz SCHUBERT | Schubertiade: ‘Du holde Kunst, ich danke dir’

– DIRIGENT: Jos van Immerseel

– MUZIEK: Anima Eterna Brugge

– UITGAVE: Alpha (4 CD’s)

Arnold & Hugo DE LANTINS | Secular Works

– DIRIGENT: Baptiste Romain

– MUZIEK: Le Miroir de Musique

– UITGAVE: Ricercar (1 CD)

Alban BERG | Sieben frühe Lieder

Robert SCHUMANN | Liederkreis –Frauenliebe und Leben

– UITVOERDERS: Dorothea Röschmann (sopraan), Mitsuko Ushida (piano)

– UITGAVE: Decca Classics (1 CD)

Domenico SCARLATTI | Piano Sonatas

– UITVOERDERS: Claire Huangci (piano)

– UITGAVE: Berlin Classics (2 CD’s)

Ludwig VAN BEETHOVEN, Arvo PÄRT & Dmitri SHOSTAKOVICH | Kreutzer Sonata

– UITVOERDERS: Jolente De Maeyer (viool), Nikolaas Kende (piano)

– UITGAVE: Klarai.s.m.Warner Classics (1 CD)

Guiseppe VERDI | Aida

– DIRIGENT: Antonio Pappano

– MUZIEK: Orchestra e Coro dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia

– STEMMEN: Anja Harteros (Aida), Jonas Kaufmann (Radamès), Ekaterina Semenchuk (Amneris), Ludovic Tézier (Amonasro), Erwin Schrott (Ramfis)

– UITGAVE: Warner Classics (3 CD’s)

Marchettus DE PADUA, Francesco LANDINI, Johannes CICONIA,Antonius ROMANUS, Hugo DE LANTINS & Christoforus De MONTE | Venecie Mundi Splendor: Marvels of Medieval Venice

– DIRIGENT: Claudia Caffagni

– MUZIEK: La Reverdie

– UITGAVE: Arcana (1 CD)

PALAZZETTO BRU ZANE – Centrede musique romantique française

Het Gouden Label wordt toegekend naar aanleiding van verschillende “magistrale” uitgaven door dit muziekcentrum, waaronder:

– Gustave CHARPENTIER | Gustave Charpentier et le prix de Rome

– Charles-Simon CATEL| Les Bayadères

– Théodore GOUVY | Cantate, œuvres symphoniques et musique de chamber

– Max D’OLLONE | Cantates, chœurs et musique symphonique

2. BOEK

Govert Jan BACH | De Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Een hoorcollege vol muziekfragmenten

– UITGAVE: Uitgeverij Rubinstein (Boek + 2 CD’s)

3. PODIUM

RECITAL

Yury FAVORIN, piano

Toegekend naar aanleiding van een recital met romantische en post-romantische muziek voor piano solo op donderdag 17 september 2015 in het Russisch Centrum voor Wetenschap en Cultuur, Brussel.

DANS

PRINS DRIES, kleuter-en lagere (ballet)school

Toegekend naar aanleiding van het Gala ‘1965-2015’ -50 jaar ballet op Prins Dries op zaterdag 14 november 2015 in HETPALEIS, Antwerpen.

KAMERMUZIEK

EUTERPE vzw, promotor van kamermuziek in het Kortrijkse

Toegekend naar aanleiding van het openingsconcert van het seizoen met pianist Julien Libeer en celliste Camille Thomas op zaterdag 17 oktober 2015 in de Concertstudio, Kortrijk.In het seizoen 2016-2017 viert Euterpe haar 20steverjaardag.

OPERA

Die ZAUBERFLÖTE, opera van Wolfgang Amadeus Mozart (muziek) en Emanuel Schikaneder (libretto) opgevoerd in de Opéra Royal de Wallonie op dinsdag 29 december 2015

– DIRIGENT: Paolo Arrivabeni

– KOORLEIDING: Pierre Iodice

– MUZIEK: Orchestre et Choeurs de l’Opéra de Wallonie

– REGIE & CHOREOGRAFIE: Cécile Roussat | Julien Lubek

– PODIUMONTWERP: Elodie Monet, Cécile Roussat en Julien Lubek

– KOSTUUMONTWERP: Sylvie Skinazi

-BELICHTING: Marc Gingold

-STEMMEN: Anne-Catherine Gillet (Pamina), Anicio Zorzi Giustiniani (Tamino), Mario Cassi (Papageno), Burcu Uyar (Die Königin der Nacht), Gianluca Buratto (Sarastro), Inge Dreisig (Papagena), Krystian Adam (Monostatos), Anneke Luyten (Erste Dame), Sabina Willeit (Zweite Dame), Beatrix Krisztina Papp (Dritte Dame), Roger Joakim (Der Sprecher), Arnaud Rouillon (Zweiter Priester/Erster geharnischter Mann), Papuna Tchuradze (Erster Priester/Zweiter geharnischter Mann)

4. GOUDEN LABEL JONG TALENT

Denzil DELAERE, tenor

Toegekend naar aanleiding van optredens in de opera’s Lucia di Lammermoor(Opéra Royal de Wallonie, Luik, zaterdag 28 november 2015), Manon Lescaut(Opéra Royal de Wallonie, Luik, zondag 10 april 2016) en Die Zauberflöte(TheAtriuM, Mechelen, zondag 1 mei 2016).

5. GOUDEN LABEL AANMOEDIGING

Pianotrio NOUVELLE PHILHARMONIE

Artiom Shishkov (viool), Sergey Smirnov (piano) en Dima Tsypkin (cello)

Toegekend naar aanleiding van het concert De Seizoenenop zaterdag 2 april 2016 in Antwerpen (organisatie: Opus 4).

6. GOUDEN LABEL PROJECT

ALAMIRE, totaalproject rond Petrus Alamire (1470-1536) met een tentoonstelling, publicaties, concerten, een wereldconferentie en digitaliseringsopdrachten

7. GOUDEN LABEL MANAGEMENT

Gunther BROUCKE, intendant Brussels Philharmonic en Vlaams Radio Koor

8. GOUDEN LABEL CARRIÈRE

Wim HENDERICKX, componist